Головна » 2010 » Грудень » 16 » Уникайте неприємностей від піротехніки
09:39
Уникайте неприємностей від піротехніки
Наближаються Новорічні та Різдвяні свята, зустріч яких ми не уявляємо без феєрверків: як дорослі, так і діти, затамувавши подих, насолоджуються цими яскравим спалахами в небі. Але, за статистикою, піротехнічні шоу приносять не тільки естетичне задоволення, але й, у разі їх неправильного застосування, фізичні та моральні страждання. Щоб уникнути неприємностей та непорозумінь Ружинський РВ ГУ МНС України в Житомирській області нагадує основні правила поводження з піротехнічними виробами.

Інформація для продавців:
Діяльність, яка пов’язана з торгівлею піротехнічними виробами, підлягає ліцензуванню, тобто, піротехніку мають право реалізовувати лише підприємці– фізичні або юридичні особи, які мають відповідну ліцензію МВС України. Ця продукція включена до переліку виробів, які підлягають обов’язковій сертифікації, на кожний вид такої продукції в суб’єктах господарювання повинна бути копія сертифікату відповідності.
Працівники суб’єкта господарювання, які здійснюють продаж піротехнічних виробів, повинні пройти відповідну підготовку та повинні мати документи (посвідчення), що підтверджують рівень освіти кваліфікації.
Зберігання та реалізація побутової піротехніки може здійснюватися лише у відповідно обладнаних приміщеннях. Правилами забороняється продаж піротехніки на ринках та вулицях, в підприємствах роздрібної торгівлі (кіосках, палатках, з лотків тощо) та комісійної торгівлі.
Категорично забороняється продавати побутові піротехнічні вироби дітям!
Інформація для споживачів.
Застосування побутових піротехнічних виробів здійснюється споживачем відповідно до інструкції, розміщеної на виробі або на упакуванні виробу.
Забороняється застосування піротехніки у встановлений законом нічний час з 2200 до 800, за винятком святкування Нового року.
Забороняється:
будь-яка переробка побутових піротехнічних виробів та їх розбивання, використання цих виробів другого і третього класу небезпеки (з підпальним пристроєм), особами до 18 років;
такі, що створюють ефекти на висоті та/або шумові ефекти, ближче 100 м від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків пристарілих та інших громадських споруд і житлових будинків;
кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожим, із вікон та балконів, запускати феєрверки з дахів будинків та використовувати побутові піротехнічні вироби особами, які знаходяться у нетверезому стані;
під час роботи з побутовими піротехнічними виробами, не допускається куріння та застосування відкритого вогню. Знищення непридатних побутових піротехнічних виробів споживачем має проводитися відповідно до інструкції з експлуатації заводу виробника.
У разі порушення вимог цих правил громадяни несуть адміністративну відповідальність:
продавці – за статтею 195-6 КУпАП (Кодексу України про Адміністративні правопорушення), а саме: порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів тягне за собою накладення штрафу від 35 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1020 грн) з конфіскацією піротехнічних засобів. При повторному правопорушенні протягом року – від 60 до 100 не-оподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1020 до 17000 грн);
громадяни-споживачі – за статтею 182 КУпАП, а саме: порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 255 грн). Повторні такі ж правопорушення протягом року тягнуть за собою накладення штрафу від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 510 грн) із конфіскацією піротехнічних засобів.
У разі виникнення будь-якої надзвичайної ситуації негайно повідомляйте оперативно-рятувальну службу за телефонами: 101, 315-59, з сільської місцевості 9101, 9-315-59, з мобільного 101.

Валерій ПЕРВУШИН
Переглядів: 365 | Додав: kulunka | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1  
Пам'ятаю, як ще у мою бутність кором районки, під час святкування Дня селища у мьєсних піротехників щось пішло не так і почали вибухати не закріплені ящики з феєрверком. Ото було видовище!!! Але суть не вцьому (з кожним може таке бути), головне, що толпень роззяв одразу поперла тути і декому навіть трохи обсмалило одяг. Тому будьте обережні і недавайте цікавості заволодівати мозком під час надзвичайних ситуацій.
PS. Найкращий піротехник у нашому районі Володимир Агеєв. От йому і довіряйте, а не таким умільцям, як ті, що під час згадуваного мною випадку ледь не спалили селищну раду.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Міні-чат

100