Ружинська земля

Головна » Статті » Податкова інформує » ДПІ в Ружинському районі інформує

До уваги власників земельних ділянок та землекористувачів!

Відповідно до Податкового кодексу України ст.269 платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі. Розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності. Нарахування громадянам земельного податку  проводиться органами державної податкової служби  відповідно до Податкового кодексу (ст.287.2)  щороку до 1травня  та видається  платникам до 1липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку (ст.286.5 ПКУ).

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності, або права користування земельною ділянкою. Податок фізичними особами (громадянами) сплачується протягом 60днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (ст.287.5)-тобто, граничний термін сплати податку - 29 серпня 2011року. В разі несплати земельного податку 30серпня виникне податковий борг.

За несвоєчасну сплату земельного податку нараховується пеня на суму податкового боргу та штрафи (ст.126 ПКУ) у таких розмірах:

-при затримці до 30 календарних днів включно – у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів – у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Систематична несплата земельного податку є підставою для припинення права користування земельною ділянкою.

Фізичні особи у сільській та селищній місцевості земельний податок можуть сплачувати через каси сільських(селищних)рад за квитанцією про приймання податкових платежів.

Пільги по платі за землю: передбачені ст.281 ПКУ. Від сплати податку звільняються:

-інваліди І-ІІ групи, фізичні особи, які виховують 3 і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи на яких поширюється дія Закону України»Про статус ветеранів війни, гарантії  їх соціального захисту», фізичні особи, визнані законом як постраждалі внаслідок ЧАЕС.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки для цих категорій громадян поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм.

Категорія: ДПІ в Ружинському районі інформує | Додав: zmya (10.04.2011)
Переглядів: 384 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Міні-чат

100