Ружинська земля

Головна » Статті » Податкова інформує » ДПІ в Ружинському районі інформує

Особливості спрощеної системи оподаткування у 2012році

Особливості спрощеної системи оподаткування у 2012році

 

Відповідно до змін внесених до Податкового кодексу з приводу спрощеної системи 4категорії громадян матимуть можливість перебувати на спрощеній системі. З них- перші три категорії доступні фізичним особам, а четверта –юридичним особам.

До першої категорії відносяться фізичні особи, які здійснюють виключно продаж товарів на ринках та надають побутові послуги населенню, не мають найманих працівників та дохід не перевищує 150тис.грн.за календарний  рік.

До другої категорії належатимуть фізичні особи, які можуть мати найманих працівників не більше 10осіб (або не мати найманих осіб). Дохід за календарний рік не повинен перевищувати 1млн.грн.

До третьої категорії віднесено фізичні особи, які також працюють з найманими особами в кількості до 10осіб. При цьому дохід не повинен перевищувати 3млн грн..на календарний рік.

До четвертої категорії віднесено юридичних осіб з чисельністю не більше 50осіб та доходом в розмірі не більше 5млн.грн.за календарний рік.До розрахунку середньооблікової чисельності працівників не враховуються особи, що перебувають в декретній відпустці та у відпустці по догляду за дитиною.

Серед вимог- Якщо материнське підприємство не є платником єдиного податку, то і юридична чи фізична особа, яка має філії не має права перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Якщо підприємець є юридичною особою, і у статутному капіталі його підприємства частка юридичних осіб, які не є платниками єдиного податку перевищує 25%, він теж не має права бути платником єдиного податку.

Усі юридичні та фізичні особи, які хочуть перебувати на спрощеній системі оподаткування повинні проводити розрахунки у готівковій та безготівковій формі. Розрахунки бартером або іншим способом-автоматично переводять таку особу на загальну систему оподаткування.

Ставки оподаткування. Для першої категорії вони коливатимуться в межах від 1 до 10% мінімальної заробітної плати за один календарний місяць.

Для другої категорії ставки становитимуть від 2 до 20%мінімальної заробітної плати за календарний місяць.

Третя та четверта категорії мають дві ставки: 3% від доходу, якщо фізична чи юридична особа є платником ПДВ, або 5% від доходу,якщо фізична чи юридична особа не є платником ПДВ.

Якщо фізична чи юридична особа планує здійснювати свою діяльність на території більше ніж одної сільської, селищної,міської або районної ради, за місцем реєстрації буде встановлюватися максимальна ставка-для першої категорії 10%, для другої -20%.

Звітний період: Для першої категорії звітним періодом буде один календарний рік. Для другої, третьої та четвертої- звітним періодом буде календарний квартал. Це означає, що фізичні особи першої категорії подаватимуть податкову декларацію до податкової служби протягом 60календарних днів після закінчення календарного року. Друга, третя та четверта категорії платників подаватимуть податкову декларацію протягом 40календарних днів після закінчення кварталу.

Сплата податку. Перша та друга категорії сплачуватимуть єдиний податок до 20числа місяця включно авансовим внеском. Ці дві категорії мають можливість сплачувати єдиний податок наперед за весь період, але не більше, як за один календарний рік. Для цих категорій єдиний податок нараховуватиметься податковою службою.

Третя та четверта категорії платників сплачуватимуть єдиний податок відповідно до загальних вимог- протягом 10календарниї днів після закінчення граничного строку подання декларації. Нарахування єдиного податку проводиться самостійно. Усі доходи та витрати мають бути задокументовані.

Перша, друга категорії осіб, а також третя, що перебуває на сплаті 5% веде книгу обліку доходів (без обліку витрат) в обов’язковому порядку. Третя категорія, що перебуває на сплаті 3% -веде книгу обліку доходів і витрат. Четверта категорія веде спрощений бухгалтерський облік.

Ті категорії осіб, які ведуть книгу обліку доходів (перша, друга та третя на 5%) заповнюють книгу обліку доходів щоденно. Третій категорії на 5% заповнювати книгу обліку доходів і витрат можна накопичувальним шляхом-щомісячно, щоквартально.

Для того щоб зареєструватись платником єдиного податку, необхідно подати до податкової служби заяву за 15 календарних днів до початку податкового періоду з якого фізична чи юридична особа планує стати платником єдиного податку. Отже , усім платникам,які планують перебувати на спрощеній системі оподаткування, необхідно визначитись до 16грудня поточного року.

На 5% перебуватимуть ті категорії платників єдиного податку, у яких операції з поставки з платками ПДВ протягом 12 календарних місяців накопичувальним шляхом не перевищує 300тис.грн., інакше відбудеться автоматичний перехід на 3%. Якщо фізична особа 3 категорії не подасть заяву щодо переходу на 3% зі сплатою ПДВ, її автоматично переведуть на загальну систему оподаткування.

Доходи. У всіх платників податків доходи визначаться за касовим методом., тобто в момент надходження готівки або виручки на поточний рахунок.

Для фізичних осіб до доходів включається вся отримана виручка  за вирахуванням пасивних  доходів -( відсотків, дивідендів, роялті).

Для юридичних осіб –відповідно за правилами бухгалтерського обліку - доходи і витрати.

При отриманні доходів у вигляді безоплатного отримання  основних засобів, у вигляді списання після закінчення терміну позовної давності кредиторської заборгованості - тут датою визначення доходів буде дата отримання таких засобів, при списанні кредиторської заборгованості відповідно  рішення суду, якщо це буде в судовому порядку, або якщо вже минуло 1095днів - в момент проходження цієї дати.

Якщо підприємство здійснює продаж товарів через торговельні автомати, дохід визначається в момент вилучення виручки з торговельного автомату. Якщо товари продаються за допомогою жетонів через торговельні автомати, датою отримання доходу буде дата продажу жетонів покупцям.

 

                                        Ружинське відділення Попільнянської МДПІ

Категорія: ДПІ в Ружинському районі інформує | Додав: zmya (24.11.2011)
Переглядів: 2003 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Міні-чат

100