Ружинська земля

Головна » Статті » Податкова інформує » ДПІ в Ружинському районі інформує

Переоформлення автомобіля після смерті інваліда виданого через органи соціального захисту населення
Постановою Кабінету Міністрів України від 8.09.2010 року №826 змінено порядок переоформлення автомобіля після смерті інваліда.
Відповідно до пункту 16 вищезазначеної постанови після смерті інваліда автомобіль, яким він був забезпечений головним управлінням праці та соціального захисту населення, строк експлуатації якого більше ніж 10 років, залишається безоплатно члену сім’ї, який на час смерті інваліда проживав та був зареєстрований за місцем постійного проживання інваліда. Автомобіль, строк експлуатації якого від 5 до 10 років, залишається безоплатно члену сім’ї, який на час смерті інваліда проживав та був зареєстрований за місцем постійного проживання і реєстрації інваліда та за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї якого за шість місяців, що передують дню смерті інваліда, не перевищує прожиткового мінімуму для сім’ї. Середньомісячний сукупний дохід визначається відповідно до методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої Мінпраці.
Автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж 10 років (крім випадку зазначеного вище) після смерті інваліда залишається у користуванні сім’ї, якщо в ній є інвалід, який:
– мав підстави для забезпечення автомобілем на час смерті інваліда або протягом не більше 6 місяців з дня його смерті;
– проживав і був зареєстрований на час смерті інваліда за місцем його постійного проживання і реєстрації;
– не має іншого автомобіля, у тому числі отриманого через головне управління соціального захисту або управління виконавчої дирекції.
Перереєстрація автомобіля на ім’я інваліда з числа членів сім’ї, законного представника недієздатного інваліда, дитини – інваліда проводиться підрозділом МВС протягом 10 діб з моменту визначення особи, що буде експлуатувати автомобіль на законних підставах, шляхом видачі письмової довідки, форма якої затверджується Мінпраці. До визначення такої особи автомобіль перебуває на зберіганні у членів сім’ї померлого інваліда, а у разі їх відсутності повертається головному управлінню соціального захисту, в якому інвалід перебував на обліку.
Член сім’ї померлого інваліда, який є також інвалідом, має право повторно стати на облік, але не раніше закінчення строку експлуатації, отриманого за життя інвалідом чи законним представником недієздатного інваліда, дитини-інваліда.
Іншому члену сім’ї померлого інваліда, який проживає та зареєстрований за місцем постійного проживання і реєстрації інваліда, автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж 10 років залишається в разі сплати ним протягом шести місяців з дня смерті інваліда до державного бюджету на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства вартості автомобіля з урахуванням розрахункової суми для викупу автомобіля та суми , сплаченої за нього інвалідом.
Розрахункова сума для викупу автомобіля визначається головним управлінням соціального захисту або управлінням виконавчої дирекції з урахуванням зносу автомобіля. За результатами розрахунку складається довідка-рахунок за формою, затвердженою Мінпраці.
В іншому разі автомобіль, строк експлуатації якого менше 10 років, повертається (вилучається) головному, районному управлінню соціального захисту населення у повному комплекті.
Крім того, відповідно до пункту 41 постанови, після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації і користувався менше ніж 10 років, може бути переданий у власність одному з членів сім’ї інваліда за рішенням Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України за умови сплати податків і зборів за ставками , діючими на день здійснення митного оформлення автомобіля.
Автомобіль, яким інвалід користувався менше 10 років, після смерті інваліда може залишатися у користуванні сім’ї безоплатно, якщо в ній є інвалід, у випадках, зазначених в абзацах 3-6 пункту 16 цього Порядку.
Якщо інвалід, дитина-інвалід користувався автомобілем більше ніж 10 років, за бажанням членів його сім’ї автомобіль може бути переданий їм у власність безоплатно.
У разі несплати членом сім’ї інваліда, дитини-інваліда податків і зборів (обов’язкових платежів) автомобіль повертається (вилучається) головному управлінню соціального захисту.
Повернутий (вилучений) автомобіль головне управління праці та соціального захисту населення здає підприємству, що здійснює заготівлю та переробку металобрухту, або видає в порядку черговості інваліду, який перебуває на обліку. Такий інвалід знімається з обліку на десятирічний термін, який визначається починаючи з дати отримання автомобіля попереднім інвалідом, з урахуванням строку його експлуатації померлим інвалідом.
Враховуючи викладене, родичі померлих інвалідів, повинні подати заяву та відповідні документи на переоформлення автомобіля, строк експлуатації якого менше ніж 10 років не більше 2 місяців після смерті інваліда до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

Категорія: ДПІ в Ружинському районі інформує | Додав: zmya (12.05.2011)
Переглядів: 8368 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Міні-чат

100