Ружинська земля

Головна » Статті » Податкова інформує » ДПІ в Ружинському районі інформує

Податок на прибуток у Податковому кодексі України

Яких суттєвих змін зазнало законодавство щодо оподаткування податком на прибуток у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу  України?

 

Перш за все –це поступове зниження ставки податку з 25% до 16%. Починаючи з 1квітня поточного року ставка податку становить 23%, у 2012році ставка становитиме 21%, у 2013році -19%, у 2014році- 16%.

Податковим кодексом України усунено розбіжності між правилами податкового обліку та стандартами бухгалтерського обліку щодо визнання і оцінки доходів та витрат.

Дохід від реалізації товару визначається за датою переходу покупцеві права власності на товар, а дохід від надання послуг визнається за датою складання акта, що підтверджує виконання робіт чи надання послуг. Витрати визнаються в момент визнання  відповідних доходів. На відміну від старого законодавства авансова оплата товарів, робіт, послуг  не визнається витратами або доходами та не впливає на визначення об’єкту оподаткування. Не визнаються витрати по операціях проведених з підприємцями, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, крім тих, що здійснюють діяльність в сфері інформатизації. Податковим кодексом встановлено обмеження на витрати отриманих послуг від нерезидентів, особливо тих, що мають офшорний статус, в сфері маркетингу, консалтингу, реклами, інжинірингу, роялті виплачені на користь нерезидентів.

Податковим кодексом знято обмеження щодо віднесення на витрати 50% на придбання паливно-мастильних матеріалів для легкових автомобілів та оперативну оренду легкових автомобілів.

Знято обмеження віднесення на витрати  по страхуванню виробничих процесів- ризики загибелі врожаю, транспортування продукції, майна платників, фінансових та кредитних ризиків.

З 1квітня 2011року значно збільшено добові відрядження: їх розмір становить 0,2розміру мінімальної зарплати, тобто 188грн. на добу. По відрядженнях за кордон -0,75розміру мінімальної зарплати, тобто 705грн.

Серед новацій відміна авансового внеску під час виплати дивідендів фізичним особам, суб’єктам господарювання, що перебувають на спрощеній системі оподаткування,платникам ФСП.

Податковим кодексом запроваджено на 5 років податкові канікули на період з 01.04.11 застосування «О»ставки оподаткування для платників, у яких розмір річних доходів не перевищуватиме 3млн.грн. а заробітна плата найманих працівників буде не нижчою двох мінімальних розмірів- 1882грн.на місяць.

Скористатися пільговим режимом оподаткування зможуть новостворені з 01.04.2011року платники, а також діючі платники у яких річні доходи за попередні 3 роки не перевищували 3млн.грн. та середньооблікова кількість працівників до 20осіб. Також діючі платники єдиного податку, у яких виручка від реалізації не перевищувала 1млн.грн. а середньооблікова кількість працюючих становила до 50чоловік.

Дія податкових канікул не поширюється на платників у сфері розваг, виробництва та продажу підакцизних товарів, пально-мастильних матеріалів, дорогоцінного каміння та металів, обміну валюти, фінансової діяльності, видобутку та реалізації корисних копалин, оптової торгівлі та ЗЕД.

Збережено пільги, які надаються підприємствам, заснованими громадськими організаціями інвалідів, торгівлі продуктами дитячого харчування власного виробництва, а також по підприємствах, які впроваджують енергозберігаючі технології.

Тимчасово звільнено від оподаткування прибуток підприємств, що виробляють біопаливо, енергетичної галузі із застосуванням біопалива, готелі, легку промисловість, галузі енергетики, що застосовують енергію води, вітру, сонця,суднобудівну, літакобудівну галузі та машинобудівну для АПК . Термін пільги 10років, починаючи з 01.01.2011року.

До 01.01.2015року звільнено від оподаткування прибутком видавничі організації та поліграфії.

Податковим кодексом розширено класифікацію основних засобів –замість 4груп -16.груп основних засобів. Облік балансової вартості основних засобів ведеться не по групах, а по-об’єктно, нарахування амортизації щомісячно. Амортизація нараховується протягом строку корисного використання, але не менше мінімально допустимого строку. Податковим кодексом пропонується 5методів нарахування амортизації. Для переходу на нові правила нарахування амортизації станом на 1 квітня поточного року передбачалось проведення інвентаризації основних засобів. При визначенні вартості основних засобів не враховується дооцінка, проведена після 01.01.2010року.

В умовах перехідного періоду декларація по прибутку за перший квартал подається по старій формі та застосовується ставка 25%. За другий -четвертий квартали –декларація подається за новою формою та за ставкою 23%.

В подальшому з 2012року податкові періоди-квартал, півріччя, 9місяців, рік.

Податковим кодексом збережено чинний порядок перенесення збитків у майбутні періоди. Це стосується і перехідного періоду з першого кварталу 2011рокув другий квартал. Єдине обмеження щодо перенесення збитків встановлено для платників, діяльність яких підлягає патентуванню –це підприємства торгівлі та ті, що працюють в сфері розваг. Перехідними положеннями Податкового кодексу не передбачено застосування штрафних санкцій щодо правильності визначення податку на прибуток за наслідками діяльності у ІІ та ІІІ кварталах 2011року.

Категорія: ДПІ в Ружинському районі інформує | Додав: zmya (04.05.2011)
Переглядів: 1384 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Міні-чат

100