Ружинська земля

Головна » Статті » Податкова інформує » ДПІ в Ружинському районі інформує

Шановні роботодавці та підприємці!

У яких випадках розпорядник інформації має право відмовити запитувачу у наданні публічної інформації?

 Відповідно до статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.11 №2939 інформація за рівнем доступу поділяється на відкриту та інформацію з обмеженим  доступом. Обмеженню у доступі підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

Так, інформація з обмеженим доступом є конфіденційна, службова та таємна.

Перелік конфіденційної інформації, що є власністю держави затверджено наказом ДПА України від 28.11.2006року №720 , статтею 7 Закону «Про доступ до публічної інформації» та Законом України «Про інформацію».

До таємної інформації відноситься інформація, передбачена Законом України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.11№2939,крім статті 8Закону та приписами Закону України «Про державну таємницю» від 21.01.1994року №3855-ХІІ.

До службової інформації згідно статті 9 Закону України «Про доступ до публічної інформації» відноситься:

-Інформація, що міститься в документах суб’єктів владних повноважень, які становлять внутрівідомчу службову кореспонденцію, доповідні записки, рекомендації, пов’язані з розробкою напряму діяльності установи, або здійсненням контрольних наглядових функцій органами державної влади, процесом прийняття рішень і передують публічному обговоренню та/або прийняттю рішень.

-Інформація зібрана в процесі оперативно-розшукової, контр розвідувальної діяльності у сфері оборони країни, яку не віднесено до державної таємниці. Конфіденційна інформація . Гриф «для службового користування» присвоюється документам, що містять інформацію, яка становить службову, а не конфіденційну, інформацію. Конфіденційною є інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень та яка може поширюватися у визначеному ними порядку, за їх бажанням відповідно до передбачених ними умов. Сам перелік відомостей, що становлять державну  службову інформацію не може бути обмеженим у доступі.

Відповідно до положень статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію без пояснення причин подання запиту. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним.

Статтею 10 вищевказаного закону передбачено право кожної особи на доступ до інформації про таку особу яка збирається та зберігається, з якою метою збирається інформація, використовується та поширюється. Така особа має право виправляти, уточнювати неточну чи застарілу інформацію про неї, вимагати виправлення такої неточної інформації. Разом з тим, кожна особа має право ознайомлюватись з рішенням суду  з інформацією про інших осіб, якщо це необхідно для реалізації і захисту прав та законних інтересів, відшкодування шкоди в разі порушення вимог, визначених законом.

Розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу зобов’язані:

1.      надати її безперешкодно та безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків передбачених законом;

2.      використовувати інформацію в межах та у спосіб, визначений законом;

3.      вжити заходів щодо унеможливлення несанкціонованого доступу до інформації інших осіб;

4.      виправляти неточну, застарілу інформацію про особу, якої вона стосується.

Закон передбачає, що відмова особі в доступі до інформації про неї, приховування, незаконне збирання, використання чи поширення інформації , можуть бути оскаржені.    

 

 

Яким чином покупець може пересвідчитися, що товар не був ввезений на митну територію України, якщо постачальник у податковій накладній не зазначив код товару згідно УКТ ЗЕД?

 

Відповідно до п.201.1Податкового кодексу України, платник зобов’язаний надати покупцю на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, в якій зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити, як код товару згідно УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів»від 12.05.1991 №1023-ХІІ споживач має право на одержання необхідної, доступної достовірної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Така інформація надається споживачеві до придбання товару. Інформація повинна містити найменування та місцезнаходження виробника (виконавця, продавця) підприємства,яке здійснює його функції щодо прийняття претензій від споживача, а також проводить ремонт і технічне обслуговування. Стосовно продукції, яка підлягає обов’язковій сертифікації, споживачеві повинна надаватись інформація про її сертифікацію Інформація споживачеві повинна надаватись згідно із законодавством про мови. Відповідно до ст..15 Закону України «Про захист прав споживачів» передбачено, що інформація про продукцію доводиться до відома споживачів виробником у супровідній документації, що додається до продукції, на етикетці, а також у маркуванні  чи іншим способом, прийнятим для окремих видів продукції, за допомогою дистанційного зв’язку. Продукти харчування упаковані або розфасовані на території України, повинні супроводжуватись інформацією про їх походження.

Тобто, на всіх етапах реалізації товару до кінцевого споживача у супровідній документації, що додається до продукції н етикетці чи маркуванні, покупець має можливість ознайомитись з найменуванням та місцезнаходженням виробника.

Чи потрібно в податковій накладній  зазначати код за УКТ ЗЕД імпортованих товарів, якщо з таких товарів були вироблені інші види продукції або такі товари піддавались обробці та переробці на митній території України?

 

Якщо з імпортованих товарів були вироблені інші види продукції або такі товари були піддані достатній обробці, переробці на митній території України, то перероблені товари вважаються товарами українського походження, а тому в податковій накладній код товару за УКТ ЗЕД не зазначається.

 

Чи потрібно вказувати код товару згідно УКТ ЗЕД в розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, яка виписана до 06.08.2011року?

 

Якщо розрахунок коригувань кількісних та вартісних показників  виписується після 06.08.2011року, то платник податку повинен зазначити в ньому код товару згідно УКТ ЗЕД, незалежно від дати складання податкової накладної до якої він виписується.

 

             Шановні роботодавці та підприємці!

 

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» з 1 грудня 2011 року установлена мінімальна заробітна плата в розмірі  1004 гривні. З 1 січня 2012 року ст. 13 проекту  Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» передбачено установити мінімальну заробітну плату у розмірі - 1073 гривень.

Обов’язковою соціальною гарантією для працюючого, відповідно до ст. 3  Закону України «Про оплату праці», є мінімальна заробітна плата, та невід’ємною частиною у цьому є забезпечення належної, своєчасної сплати податків, направлених на повне наповнення місцевих бюджетів

Категорія: ДПІ в Ружинському районі інформує | Додав: zmya (19.12.2011)
Переглядів: 398 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Міні-чат

100