Головна » 2011 » Грудень » 15 » Новорічна ялинка без вогню
19:55
Новорічна ялинка без вогню

Незабаром одне з найочікуваніших свят – Новий Рік та Різдво Христове. Встановлення новорічної ялинки пов’язано з необхідністю сурового дотримання правил пожежної безпеки, і це, звичайно, зрозуміло. Найменша необережність, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні електрогірлянди або застосування джерел відкритого вогню (свічок), розпалювання бенгальських вогнів у приміщеннях, де встановлена ялинка, можуть призвести до пожежі.

До цього слід додати, що часто-густо ялинки прикрашають легкозаймистими іграшками, зробленими з паперу ,вати, целулоїду тощо, а це значно ускладнює пожеже небезпечну ситуацію.
Слід пам’ятати, що під час організації та проведення новорічних заходів, якщо в святі бере участь понад 50 осіб, дозволяється використовувати приміщення, забезпеченні не менш ніж двома евакуаційними виходами, що відповідають вимогам ДБН, не мають на вікнах глухих грат і розташовані не вище другого поверху в будівлях із горючими перекриттями.
Дуже важливо заздалегідь вжити заходів щодо приведення приміщень де планується проведення свята новорічної ялинки, у належний протипожежний стан.
Це, зокрема, стосується, вимог забезпеченості їх достатньою кількістю первинних засобів пожежогасіння, наявності справних засобів пожежної автоматики, зв’язку. Особливу увагу слід приділити електрообладнанню, яке має відповідати всім вимогам ПУЕ, а також приладам опалення, експлуатація яких повинна здійснюватися тільки за умов сурового дотримання встановлених правил пожежної безпеки. Не дозволяється використовувати для обігріву приміщень, де проводиться свято, кустарні електрообігрівачі. В цих приміщеннях слід обов’язково організувати чергування членів ДПД або працівників місцевої пожежної охорони об’єкта, призначити осіб, відповідальних за забезпечення протипожежних заходів.
Бували випадки, коли під час проведення свят від застосування свічок, бенгальських вогнів, відкритого вогню, феєрверків виникало загорання, вогонь миттєво розповсюджувався по ялинці, підпалював горючі предмети.
На щастя, обходилось без жертв і травм.
Отже, використовувати перелічені джерела відкритого вогню в приміщеннях, де встановлена новорічна ялинка й проводяться святкові заходи, неприпустимо. Не дозволяється також включати до програми виступів номери з використанням вогневих ефектів і куріння.
Треба ретельно закріплювати ялинку на стійкій основі, щоб не було її перекидання. Якщо в приміщенні немає електричного освітлення або воно тимчасово вимкнене, святкування слід проводити тільки протягом світлого дня.
Забороняється встановлювати ялинку в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації людей на випадок пожежі.
Дуже небезпечно використовувати для освітлення ялинки електрогірлянди кустарного виготовлення.
Вся ілюмінація мусить бути виконана з дотриманням ПУЕ. В разі використання електричної освітлювальної мережі без понижувального трансформатора на ялинці можуть застосовуватися гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 Вт; потужність лампочок не повинна перевищувати 25Вт; електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації мусить бути виконана гнучкими проводами мідними жилами; підключення гірлянд до мережі належить виконувати тільки з допомогою штепсельних з’єднань.
Щоб уникнути пожежі, забороняється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею і ватою, не просоченими вогнезахисною сумішшю, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки, одягати дітей у костюми з легко займистих матеріалів (вата, папір, марля та інше).
Сподіваємося, що виконання цих нескладних порад дозволить уникнути пожежі й зробить новорічне свято веселим і радісним.
Володимир ФЕДОРОВИЧ


Переглядів: 433 | Додав: zmya | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Міні-чат

100