Головна » 2010 » Березень » 26 » Порядок виконання рішень судів про стягнення аліментів
08:36
Порядок виконання рішень судів про стягнення аліментів
Виконавчі листи про стягнення аліментів пред’являються на виконання до відповідного відділу державної виконавчої служби за місцем роботи або проживання боржника. У разі, якщо виконавчий документ відповідає вимогам, визначеним статтею 19 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець відкриває виконавче провадження з примусового виконання рішення суду та вживає заходів
примусового виконання.
При виконанні рішення суду за місцем роботи боржника державним виконавцем виноситься та направляється до підприємства, установи чи організації, де працює боржник, розпорядження, в якому головному бухгалтеру пропонується проводити щомісячні утримання у визначеному розмірі із заробітку боржника після відрахування всіх податків, а також вказується строк, протягом якого необхідно проводити ці утримання. У разі наявності заборгованості з виплати аліментів, головному бухгалтеру також вказується на стягнення цієї заборгованості.
Платник аліментів повинен негайно повідомити державному виконавцю про зміну місця роботи чи проживання, а також про інші доходи. У разі неповідомлення з неповажної причини зазначених відомостей на винних у цьому посадових осіб і громадян, у тому числі й на платника аліментів, може бути накладено штраф.
Після закінчення передбаченого законом строку для стягнення аліментів власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, який провадив стягнення, повертає виконавчий документ до органу державної виконавчої служби з відміткою щодо повного перерахування стягувачу утриманих сум аліментів.
Так згідно ст. 182 Сімейного кодексу України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим за 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст.184 цього кодексу, де передбачено визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі.
Прожитковий мінімум для дітей відповідного віку на 2010 рік встановлено Законом України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати». Відтак для дітей віком до 6 років з 1 січня 2010 року – це 755 грн., з 1 квітня – 767 грн., з 1 липня – 771 грн., з 1 жовтня – 787 грн., з 1 грудня – 799 грн., а для дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня 2010 року – 901 грн., з 1 квітня – 917 грн., з 1 липня – 921 грн., з 1 жовтня – 941 грн., з 1 грудня – 957 грн.
Якщо боржник не працює, сума аліментів, яку він має сплачувати щомісячно на одну дитину, не може бути меншою, для дітей віком до 6 років: з 1 січня 2010 року – 226, 5 грн., з 1 квітня – 230, 1 грн., з 1 липня – 231,3 грн., з 1 жовтня – 236, 1 грн., з 1 грудня – 239, 7 грн. Для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2010 року –270, 3 грн., з 1 квітня – 275, 1грн., з 1 липня – 276, 3 грн., з 1 жовтня – 282, 3 грн., з 1 грудня – 287, 1 грн.
Звертаємо особливу увагу боржників щодо щомісячного пред’явлення відповідного документа (квитанції) про сплату аліментів у відділ ДВС.
Якщо проведеними виконавчими діями місце проживання боржника не вдалось встановити, то державний виконавець порушує перед судом питання про розшук боржника через органи внутрішніх справ.
Законом України «Про виконавче провадження» також встановлені умови звернення стягнення на майно боржника. Так у разі неможливості стягнення аліментів із заробітної плати чи інших доходів боржника протягом трьох місяців поспіль і якщо він не працює і не одержує дохід, то стягнення звертається на майно боржника.
Крім того, у разі злісного ухилення боржника від сплати аліментів за заявою стягувача державний виконавець вправі направити до правоохоронних органів подання про порушення відносно боржника кримінальної справи за ст.164 Кримінального кодексу України.
Олександр Горєв

Переглядів: 1039 | Додав: zmya | Рейтинг: 2.3/3
Всього коментарів: 1
1 ольга  
0
happy cry

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Міні-чат

100